Knightsbridge PME Ltd 

School of Cake Decorating and Confectionery Arts

PME Approved Teachers

EUROPE |

UK    BELGIUM    BULGARIA    CZECH REPUBLIC    DENMARK    FRANCE    GERMANY    GREECE    IRELAND    ITALY    LUXEMBOURG    NETHERLANDS    PORTUGAL    SWEDEN    SWITZERLAND    SPAIN
ASIA |
CHINA    PHILIPPINES    HONG KONG    INDIA    INDONESIA    JAPAN    MACAU    MALAYSIA    MALDIVES    SINGAPORE    SRI LANKA    TAIWAN    UNITED ARAB EMIRATES

AFRICA |

NIGERIA    SOUTH AFRICA   

NORTH AMERICA |

SOUTH AMERICA |

UNITED KINGDOM

Paula MacLeod (Enfield, Romford)

Pauline Moody
(Enfield, Romford)

Janet Smith
(Enfield, Romford)

Sue McMahon (Enfield, Romford)

Annabelle Jane
(Maidstone, Kent)

Sarah Ferrel (Maidstone, Kent)

Avril Unwin (Cambridge)

Leah Munro (Cambridge)

Christine Edrupt (East Molesey, Surrey)

Karen Goble (East Molesey, Surrey)

Zoe Chinery (Cranham, Essex; Ongar, Essex)

Celia Adams (Bath)

Tony Warren
 (Bath)

Sarah Forward (Bath)

Lynda Gilbey (Atherstone, Warwickshire)

Sheila McLaughlin (Long Eaton, Nottingham)


Angela Webster (Stockton Lane, Yorkshire)


Karen Burton (Bishop's Stortford, Hertfordshire)


Sadie Mitchell (Ashford, Kent)


Yvonne O’Neill (Ely, Cambridgeshire)


Kellie Pashley (Herne Bay, Kent)


Jennie Richardson (Yaxley,Peterborough)


Nicola Mash  (Yaxley, Peterborough)


Pervin Sutherland  (London SW19 2RD)

Leigh Muschette (Bushey Heath, Herts)


Kathy Richards (Burnley, Lancashire)


Lynne Grant (Acocks Green, Birmingham)


Lynn Crees-Glendinning (Kenley, Surrey)


Susan Wilcox (Kenley, Surrey)


Hannah Collison (Kenley, Surrey)


Samantha Brown (London, NW9 9RL)


Sharon Gonsalves (London, E4 6SJ)


Jayanthi Fernando (London, E8 2NP)


Jayanthi Fernando (London, NW6 4JH)


Mark Butler (Whitefield, Manchester)


Alison Gray (Cottingham, East Yorkshire)


Judy Newlove (Cottingham, East Yorkshire)


Ribana Cristescu (Hatfield)


Tracey Mann (Longwick, Buckinghamshire)


Rama Rajput (Dundee, Scotland)


Catherine Scott (Moulsford, Oxon)


Kim Garland (Moulsford, Oxon)


Marie Clare McGhee (Glasgow, Scotland)


Hanlie Brain (Portsmouth)


Gilly Swift (Sutton in Ashfield, Nottingham)


Gillian Smith (Sheffield)


Christine Kerrigan  (Sheffield)


Barbara Thirkell  (Rainham, Kent)

BELGIUM

Antonio Santangelo (Brussels)


Cathelyne van Overbeeke (Brugge)


Liesbeth Faglia  (Oostmalle)

Sharon Pie (Ravels)


Khaoula Harkat  (Brussels)

BULGARIA

Petya Shmarova (Sofia)

 

CZECH REPUBLIC

Zdenka Michnova (Valasske Mezirici)

 

DENMARK

Jeannette Poulsen (Stenlose)

 

FRANCE

Hanane Liagre  (Conflans Sainte Honorine)

 

GERMANY

Kirsten Wupperman (Moehnsen)

 

Franciska Mészáros (Lindau)


Karin Gross-Bergrath  (Frechen)





Cindy Sommer (Dusseldorf)

Maria Konietzna (Dusseldorf)

Cindy Sommer (Essen)

Maria Konietzna (Essen)

GREECE

Janice Alipratis (Athens)

 

IRELAND

Maria Shiels (Cork)


Mary Cahill (Cork)


Kathleen Cronin (Cork)


Teresa Callanan (Cork)


Ali O’Mahony  (Cork)


 

Catherine Hartery (Wexford)

Aileen Ironside
(Wexford)


Caron Laffey (Sligo)

ITALY

Mariacristina Hellman (Milan)


Flavia De Angelis (Bari)


Camilla Desimini (Bari)


Flavia De Angelis (Rome)


Camilla Desimini (Rome)
 

LUXEMBOURG

Lia Kohnen-Mast (Bech)

 

NETHERLANDS

Annemiek Wegman (Wormer)


Annemieke Wegman  (Amsterdam)

 

Rita van Frankfoort (Heerlen)

 

Dursune Simon (Schiedam)

 

Hetty Van Dijk (Breda)


Zita Vesely-Penterman (Den Haag)


Kelly Scholten (Maasbracht)


Edwine Zuijdam-Blommers (Deventer)


Ellen Monique Bolhuis-Bosboom (Donderen)


Susan Kruithof-You  (Voorburg)


Maria Anyosa  (Flevoland)


Brenda van der Vegt   (Ommen)


Karla Hiensch  (Veenendaal)


Paula Smit  (Nieuwe Niedrop)


Lonneke Swaters-Platenkamp  (Hengelo)


Angelique Sanchez  (Haarlem)


Yvon Meijer   (Haarlem)


Helma Edelman  (Amersfoort)


Perla Valpoort  (Amsterdam)


Citra Valpoort-Gunawan  (Amsterdam)


Sabine Smit   (Amsterdam)


Fatima  Tannaoui   (Tiel)


Lisette Baars  (Houten)


Nancy Hoogendoorn  (Voorschoten)


Jacqueline Ash  (Eindhoven)


Ivanka Paesch  (Eindhoven)


Sandra van Mourik-Alberts  (Ridderkerk)


Janny Lohmeijer  (Almere)





PORTUGAL

Carina Costa (Lisboa)


Ana Sousa e Silva (Lisboa)


Carolina Teixeira (Lisboa)


Ana Viegas (Lisboa)


Clara Pedro (Lisboa)


Carina Costa (Massama)


Ana Sousa e Silva (Massama)


Carolina Teixeira (Massama)


Ana Viegas (Massama)


Clara Pedro (Massama)


Carina Costa (Portimao)


Ana Sousa e Silva (Portimao)


Carolina Teixeira (Portimao)


Ana Viegas (Portimao)


Clara Pedro (Portimao)

Carina Costa (Porto)


Ana Sousa e Silva (Porto)


Carolina Teixeira (Porto)


Ana Viegas (Porto)


Clara Pedro (Porto)


Dalia Marlene Soares Marques (Porto)


Ana Maria Holsten (Porto)


Paula Alexandra Nogueira (Porto)


Dalia Marlene Soares Marques (Setubal )


Ana Maria Holstein (Setubal)


Paula Alexandra Nogueira (Setubal)


Dalia Marlene Soares Marques (Corroios)


Ana Maria Holsten (Corroios)


Paula Alexandra Nogueira (Corroios)

SWEDEN

Camilla Wallgren Sala (Jarfalla)


Anna Gil Lindell (Täby)



 

SWITZERLAND

Magaly Casas (Zurich)

 

SPAIN

Rosa Maria Escribano Carrasco (Barcelona)


Sonia Rincon Escribano (Barcelona)


Lidia Marton Bedia (Cantabria)


Yesmy Hernandez de la Rosa (Alicante)


Loleta Linares (Madrid)


Patricia Carolina Cabral Fernandez (Gran Canaria)


Mercedes Fernandez CaBallero (Madrid)


Daniel Florido Barona  (Girona)

Margarite Rivas Cobo (Seville)


Paz Ortega (Granada)


Rosario Velazquez Puig (Barcelona)


Cristina Rodriguez (Endulze Pamplona)


Cristina Rodriguez (Endulze La Coruna)


Lourdes Dignorais Carballo Brito (Santa Cruz de Tenerife)


Leonarda Manzano Montesdeoca  (Gran Canaria)

CHINA

Andy Li (Shenzhen)


Cheng Man Huen (Shenzhen)


Erica Yu (Shenzhen)


Queenie Fu (Shenzhen)


Vivian Zhang (Shenzhen)


Leung Jing (Shenzhen)


Zhengzheng Liu (Shenzhen)


Wang Chun Jie (Beijing)


Wong Pun Sin Peggy  (Shenzhen)


Kwan Wai Ying Shirley (Shenzhen)


Lam Chat Man Maggie (Shenzhen)


Lin Xiao Cong (Shenzhen)


Mai Wei Ling (Shenzhen)


Wong Pun Sin Peggy (Guangzhou, Guangdong Province)


Kwan Wai Ying Shirley (Guangzhou, Guangdong Province)


Lam Chat Man Maggie (Guangzhou, Guangdong Province)


He Xiao Hui (Guangzhou, Guangdong Province)


Wong Pun Sin Peggy (Jinan City, Shandong Province)


Kwan Wai Ying Shirley (Jinan City, Shandong Province)


Lam Chat Man Maggie (Jinan City, Shandong Province)


Ming Can (Jinan City, Shandong Province)


Guo Ming (Beijing)


Ma Xiao Xia (Beijing)

Shen Rong Rong (Beijing)

Wang Qi (Beijing)

Cao Jing (Fu Tion District, Shenzhen)

Tina Lin (Shanghai)


Henrietta Lo Hiu Yan (Shanghai)


Lili Hang Loretta (Suzhou City, Jiangsu Province)


Rachel Huang (Tiangjin)


Guan Yuewen (Haidian District, Beijing)

Fan Yun (Guang Zhou, Guang Dong)


Cindy Liu (Daxing, Beijing)


Helen Wu (Chaoyang District, Beijing)


Jean Zhiyan Liu (Chaoyang District, Beijing)

Xiao Ying Xia (Zhuhai)

Alice Liu (Henan Province)

Flora (ZheJiang Province)


Wu Ya Hong (Fujian Province)


Fang Ye (ZheJiang Province)


Huang Li Yun (Fujian Province)


Liu Ye (Guangzhou)


Zheng Xuan (Taiyuan)


Yuxia Ma (Qingdao City, Shandong)


Kezheng Zhang  (Luyang District, Hefei City)


Xueying Li   (Changping District, Beijing)


An Shi Yi    (HaigZhan, ZheJiaig Province)


Perry Pang   (Tianqiao District, Jinan)


Yuan Yuan  (LuHe City, HeNan Province)


Wu Xiao Peng (Sichuan Chendu)


Ren Mingzhu (Nankai District, Tianjin City)


Zheng Xuan (Shangxi Province)



Wong Pun Sin Peggy (Hefei, Anhui Province)


Kwan Wai Ying Shirley (Hefei, Anhui Province)


Lam Chat Man Maggie (Hefei, Anhui Province)


Zhang Nan Si (Hefei, Anhui Province)


Zhao Wenli (Hefei, Anhui)


Jessica Lim (Ningbo Province, Yinzhou)

Yu Hui Cici (Baoshan, Shanghai)


Hua Rong Wu (Dalian, Liaoning Province)


Tang Li (Shanghai)


Gao Jie (ChaoYang District, Beijing)


Wang JunZhao (Haidian District, Beijing)


Guan Yuewen (Haidian District, Beijing)


Lu Shi (Shun He District, Kaifeng City)


Jing Gong (Dongcheng District, Beijing)


Wong Pun Sin Peggy (Zhuhai)


Kwan Wai Ying Shirley (Zhuhai)


Lam Chat Man Maggie (Zhuhai)


Woo Mei Na Coe (Zhuhai)


Zhao Nan  (Zhuhai)


Eric Ren (Shangdong, Qingdao)


Luan Xiao Yan (Shangdong, Qingdao)


Sophia (Jilin Province, Changchun)


Lisa Li (Jiangsu Province, Wuxi)


Cici Deng (Jiangsu, Taicang)


Zou Yixuan (Chongqing City)


Miffy Shang (Hubei Province, Wuhan)


Li Dan Dan (Jiangsu Nanjing)


Nancy Lu (Beijing)


Li Xin Yue (Kunming, Yunan)


Guo Yuzhe (Luoyang, Henan Province)


Hu Cui (Jiaxing, Zhejiang Province)


Du Chao Jing (Beijing)


Wong Pun Sin Peggy (Beijing)


Lam Chat Man Maggie (Beijing)


Lillian Li Li (Dalian, Liaoning Province)


Wong Pun Sin Peggy (Dalian, Liaoning Province)


Li Wang (Taizhou, Zhejiang Province)


Wong Pun Sin Peggy (Taizhou, Zhejiang Province)


He Lian Jun (Kunming, Yunnan Province)


Wong Pun Sin Peggy (Kunming, Yunnan Province)


Peng Xiao (Jiaxing, Zhejiang Province)


Yu Rong (Shaanxi)


Wong Pun Sin Peggy  (Foshan, Guangdong Province)


Wu Ai Xin Spring (Foshan,Guangdong Province)


Li Li (Xian, Shaanxi Province)


Zhang Wei Jie (Xian, Shaanxi Province)


Wong Pun Sin Peggy  (Zian, Shaanxi Province)


Zhang Jia Xin (Zhengzhou, Henan Province)


Wong Pun Sin Peggy (Zhengzhou, Henan Province)


Meng Jie Joyce (Dalian, Liaoning Province)


Wong Pun Sin Peggy  (Dalian, Liaoning Province)


Kwan Wai Ying Shirley  (Dalian,  Liaoning Province)


Lam Chat Man Maggie  (Dalian, Liaoning Province)



PHILIPPINES

Joan Charmaine Lim (Quezon City)

 

HONG KONG

Andy Li,  (Kowloon)


Fenice Fong (Kowloon)

 

Sai Cheng (Kowloon)

 

Erica Yu (Kowloon)


Lilian Wai  (Kowloon)

 

Queenie Fu (Kowloon)


Chu Hang Sze Veronica  (Kowloon)

 

Wu Wai Man Helen (Mong Kok)


Liu Oi Lei Irene  (Mong Kok)


Joanne Lai  (Mong Kok)

 

Delin Wang (Mong Kok)

 

Lui Chi Shun (Mong Kok)


Wong Chi Yin (Cheung Sha Wan)


Lui Chi Shun (Cheung Sha Wan)


Phyllis Leung (Kowloon)


Wong Chi Yin (Kowloon)


Wong Pun Sin Peggy (2 locations in Tin Hau)

Kwan Wai Ying Shirley (2 locations in Tin Hau)


Lam Chat Man Maggie (2 locations in Tin Hau)

 

Woo Mei Na Coe (2 locations in Tin Hau)


Jone Li (Wan Chai)


Jess Leung (Tsuen Wan, N.T.)


Michelle Chiu (Tsuen Wan, N.T.)


Joanne Chau (Tsuen Wan, N.T.)


Chan Lai Man Mandy (San Po Kong, Kln)


Yu Jia Xian Connie (Central)


Ka Man Tang Karena (Central)

INDIA

Raksha Bathija (Santacruz West, Mumbai)


Raksha Bathija 
(Hebbal, Bengaluru)

 

INDONESIA

Fatmah Bahalwan (Jakarta, Pusat)

 

JAPAN

Toshie Haashima (Shinju Ku-Ku, Tokyo)

 

Tomoko Shirasuna (Nagoya-Shi, Aichi)

 
MACAU

Anok Cabral Lee Carmen (Loja, Macau)


Lidia Lourenco (Macau)

Cecila Cristina da Costa (Macau)


Lei Ka Wai  (2 Locations in Macau)





MALAYSIA

Calvin Mark Ng Chee Hsung (Kota Kinabalu, Sabah)


Calvin Mark Ng Chee Hsung (Wilayah, Persekutuan)


Yu Hui Cici  (Kuching, Sarawak)

Chiam Ko Seen (Jess) (Wilayah, Persekutuan)

 

Calvin Mark Ng Chee Hsung (Kuching, Sarawak)

MALDIVES

Fathimath Sheereen Ibrahim (Raadhafathi Hingun, Male)

 

Hanaan Mohamed Naeem (Raadhafathi Hingun, Male)

 

SINGAPORE

Cheryl Chee (Circular Rd)

 

Stephanie Tan (Circular Rd)

 

Allyson Fong (Circular Rd)


Germaine Tan (Circular Rd)

Tricia Tjhin (Circular Rd)


Cheryl Velasquez-Gaerlan (Circular Rd)





SRI LANKA

Mr R.L. Clement (Colombo 15)

 

Mrs Shanika Clement (Colombo 15)

 

TAIWAN

Cheryl Chee (Zhongshan District, Taipei)

 

Wayne Chia (Zhongshan District, Taipei)

 

Marian Liu (Taipei)


Sandy Wu, Jimmy Hu (Taipei)


May Tsai, Jason Lin (Taichung)


Hsieh Han Ju (Taipei)


Sandy Wu   (Tainan City


Hsieh Han Ju   (Tainan City)

Summer Sung (Taipei)


Ho Ka Ka  (Shilin District, Taipei)


Ho Ka Ka  (Xinyi District, Taipei)


Dabi Huang (Hsinchu City)

UNITED ARAB EMIRATES

Ms Amina Kuwafi (Dubai)


Ms Ritika Williams  (Doha Qatar) 


NIGERIA

Ikeolu Biobaku (Ikeja, Lagos)

 

Mosunmola Komolafe (Ikeja, Lagos)

 

Kate Oyiborode (Ikeja, Lagos)

 

Ikeolu Biobaku (Maryland, Lagos)

 

Mosunmola Komolafe (Maryland, Lagos)

 

Kate Oyiborode (Maryland, Lagos)

 

Ikeolu Biobaku (Warri, Delta State)


Chioma Ozumba  (Portharcourt, Rivers State)


Ifeyinwa Okorie  (New Haven, Enugh State)

Kate Oyiborode (Warri, Delta State)

 

Ikeolu Oyiborode (Garki Abuja)

 

Mosunmola Komolafe (Garki Abuja)

 

Ikeolu Oyiborode (Portharcourt Rivers State)

 

Rosemary Chuku (Portharcourt Rivers State)

 

Osubor Afokoghene Sarah (Warri Delta State)

 

Chineze Ibuoka (Lagos)

SOUTH AFRICA

Sharon Essop (New Germany)

 

Melanee Moodley (New Germany)

 

Amina Hlongwane  (New Germany)

 

Vanessa Richards (New Germany)

 

Heidi Ann Brukman (Gauteng)


Bernice Abrahams (Mondeor)


Paul Fouche (Mondeor)


Quraisha Aboobaker (Overport)


Quraisha Aboobaker (Musgrave)


Juanita Chirstl (Okovango Industrial)


Farzana Rangila (Overport)

Farzana Rangila (Musgrave)

Nita Christl (Brackenfell CBD)


Juliet Donald  (Brackenfell CBD)


Debbie Van Staden (Edenvale)


Charlmaine Pereira (Mondeor)

CANADA

Nannette Rouse (British Columbia)


Maria Kovacs (Ontario)


Chrissie Boon  (Kitchener)


Kellie Barclay  (Kitchener)

Vanessa Ramjohn (Ontario)


Kay Wong (Ontario)

DOMINICAN REPUBLIC

Wendy Henriquez (Santo Domingo)

 

PUERTO RICO

Mayra Carino Soto (Caguas)

 

UNITED STATES OF AMERICA

Yolanda Reyna (Aurora)


Lorena Hernandez (Aurora)


Susan Trianos (Aurora)


Margarita Julian (Miami)


Angela M Shook  (Georgia)

Debra Ramsey (Connecticut)


Sheila Brooks (Texas)

Cynthia Bayne-Adams (Texas)

Nicholas Lodge (Georgia)

Joe Bushnell (Georgia)

Dianne Gruenberg (Michigan

BOLIVIA

Libertad Aparicio  (San Miguel, La Paz)

Click here to edit text

PERU

Monica Munante Legua  (Lima 33)


Anny Viloria  (Miraflores Lima)

 

VENEZUELA

Nelly Pereira de Perez (Bolivar)